website creation software

Wigilia 2021

22.12.2021

22 grudnia 2021r w SPOT Familia odbyła się Wigilia. Z zastosowaniem się do zoboszczeń złożyliśmy sobie życzenia. W trakcie kolacji śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Po posiłku dzieci otrzymały prezenty. 


Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności w Nowym Roku- podopieczni i wychowawcy SPOT Familia

Kartki świąteczne z życzeniami

22.12.2021

20 grudnia młodsza grupa przy akompaniamencie kolęd wykonała kartki świąteczne wraz z życzeniami świątecznymi dla rodziców i sponsorów.

Grupa starsza poszla w ślady maluchów i również wykonali świąteczne kartki z życzeniami, a potem wszyscy zasiedli do śpiewania kolęd.

Paczki świąteczne w SPOT Familia już przygotowane i czekają na grzeczne dzieci 😁. W tworzeniu paczek uczestniczyła młodzież z Technikum Mechanicznego, Technikum Budowy Okrętów i CKZiU nr 1 w Gdyni pod opieką nauczycieli p.Lucyny Seroczynskiej i Anny Bruckiej. Upominki zostaną wręczone podczas spotkania wigilijnego w SPOT Familia dnia 22 grudnia.

Świąteczne warsztaty LEGO

09.12.2021

9 grudnia 2021r. odbyły się warsztaty przygotowane przez firmę Edukido. Dzieci i młodzież miały możliwość stworzyć z klocków LEGO sanie św. Mikołaja oraz świąteczne atrybuty. Pracę umilały nam zimowe piosenki. W końcu poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Mikołajki 2021

06.12.2021

Dzisiaj 6 grudnia w Spot Familia świętowaliśmy Mikołajki. Po smacznym podwieczorku nastąpiła wspaniała chwila otrzymywania upominków. Sponsorami bogatych paczek był Klub Rotary Gdynia Orłowo. Wszyscy przeszczęśliwi wrócili do domów.

Świąteczne warsztaty artystyczne

03.12.2021

Dnia 3 grudnia 2021 w Spot Familia odbyły się warsztaty artystyczne dla podopiecznych i ich rodzin.

Zajęcia prowadziła p. Ewa, z którą współpracujemy od wielu lat. Młodzi i starsi artyści mogli wykonać świąteczne bombki przestrzenne. Spotkanie było bardzo udane i wszyscy wrócili do domu z sukcesem w dłoniach.

Andrzejki 2021

29.11.2021

W dniach 25 i 29 listopada wychowawcy SPOT Familia zaprosili podopiecznych do Sali Zabaw Amazonia oraz do U7 z okazji zbliżających się Andrzejek. Wszyscy bawili się fantastycznie. Zabawa i wyzwania sportowe zakończyła się smacznym poczestunkiem.

Wycieczka integracyjna

16.10.2021

16 października 2021r. podopieczni SPOT Familia byli na wycieczce integracyjnej w Chmielnie. Na uczestników czekało wiele atrakcji: warsztaty z garncarstwa, zwiedzanie skansenu "Słodkiego", spotkanie z alpakami i kozami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.


Wszytkim dopisywał dobry humor, a drogę powrotną umilał nam śpiew młodzieży i dzieci

Dzień chłopaka

02.10.2021

2 października 2021r. z okazji Dnia Chłopaka SPOT Familia wyjechała do Serca Kaszub czyli do Kartuz oraz Będomina. Dzięki sponsorom dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania toreb i plecaków w stylu kaszubskim. Następnie miały możliwość zwiedzania z przewodnikami Muzeum Kaszubskiego oraz Muzeum Hymnu Narodowego. Niewątpliwą atrakcją na zakończenie była biesiada przy ognisku. 


Wszystkim dopisywał dobry humor i każdy z zaangażowaniem podejmował kolejne wyzwania.

Wakacje 2021

02.09.2021

Dzień Matki

26.05.2021

Maj to cudowny miesiąc, w którym obchodzimy nie tylko święto narodowe. Następnym bardzo ważnym dniem dla każdego dziecka jest Dzień Matki. Z tej okazji nasi podopieczni z zaangażowaniem tworzyli podarunki, którymi 26 maja obdarowali swoje mamy. Wzruszeń nie było końca. Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, by to, o czym marzycie, się spełniło.

"Co u ciebie?" - pomoc psychologiczna

26.03.2021

"W dobie pandemii oprócz wsparcia merytorycznego ważne jest również wsparcie psychologiczne. Od grudnia działa gdyński telefon zaufania dla dzieci i młodzieży „Co u ciebie?”. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 585 00 88 85. Dyżury pełnią tam fachowcy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Wśród nich znajdują się również psychoterapeuci gdyńskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. ...Specjalna strona internetowa www.coucb.pl działa od marca. Można komunikować się tam ze specjalistami na czacie. Pomocy udzielają tam młodzi ludzie, którzy ukończyli lub kończą studia psychologiczne. Wsparcie można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00." więcej informacji na str internetowej: https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynia-wspiera-uczniow-i-nauczycieli-w-czasie-pandemii,555837


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

25.03.2021

W SPOT Familia od kilku dni trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Powstały piękne dekoracje i ozdoby, a także upominki dla naszych sponsorów. Czeka nas również sadzenie rzeżuchy.

Ferie zimowe

13.01.2021

Czas ferii dobiega końca. Niestety nie było nam dane spędzić je tak jak zawsze - w miejscach, które lubimy. Pandemia jednak nie do końca nas powstrzymała. Aktywność na świeżym powietrzu dodała nam nowych sił do zbliżającej się wielkimi krokami szkoły 😊

Warsztaty kreatywne

12.01.2021

Dnia 11 stycznia 2021r. w Spot Familia odbyły się warsztaty kreatywne. Podopieczni wykonywali skrzynię skarbów. Najpierw należało odpowiednio złożyć grubą tekturę, a następnie gotową skrzynię pomalować i ozdobić wykorzystując masę przygotowanych przez p. Ewę drobiazgów. Spotkanie zakończyło się wypełnieniem skrzyni zdobytymi skarbami-smakołykami.