create a site

WAKACJE 2019

Poniżej do pobrania prezentacja atrakcji w jakich braliśmy udział w lipcu :-)

Dzień Dziecka w Wittlab

05.07.2019

5 czerwca 2019r. zostalismy zaproszeni na warsztaty z okazji Dnia Dziecka przez Panią Magdalenę Witt do Laboratorium Pomysłów WittLab. Dzieci miały możliwość stworzenia piasku kinetycznego oraz slim'ow. Dziękujemy za możliwość połączenia nauki z zabawą.

Dzień Dziecka - festyn w ZPS

04.07.2019

3 czerwca 2019r. zostaliśmy zaproszeni przez ZPS na festyn z okazji Dnia Dziecka. Nasi podopieczni chętnie uczestniczyły w grach i zabawach zorganizowanych przez wychowawców. Bawiliśmy się wyśmienicie. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

Strajk nauczycieli

16.04.2019

Świetlica Familia aktywnie wspiera nauczycieli biorących udział w akcji protestacyjnej. Naszym podopiecznym zależy na dobrych i uśmiechniętych nauczycielach, którzy będą nadal wsparciem dla nich i ich rodzin w trudnych chwilach.

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

16.04.2019

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami - dlatego 10 kwietnia 2019r. odbyły się Rodzinne Warsztaty Wielkanocne. Rodzice wraz z dziećmi ozdabiali styropianowe jajka metodą decupage oraz rozwiązywali wielkanocne zagadki i rebusy. Podczas zajęć towarzyszyła nam świąteczna, radosna atmosfera budzącej wiosny. Wspólne spotkanie wzmocniło więzi rodzinne naszych podopiecznych i ich rodziców.

Warsztaty kulinarne

16.04.2019

Warsztaty kulinarne odbyły się 27 marca 2019r. Tworzyliśmy zdrowy poczęstunek - spajze z owocami. A oto efekty naszej pracy :-)

Kudłaty gość - Wincent

15.04.2019

26 marca odwiedził nas kudłaty gość - Wincent :-) Zrobił na nas ogromne wrażenie. Część z nas zapragnęła mieć takiego futrzastego przyjaciela.

Warsztaty fotograficzne

15.04.2019

W naszej świetlicy nigdy nie jest nudno. 25 marca 2019r. odbyły się warsztaty fotograficzne. Mieliśmy możliwość zapoznać się z tajnikami Photoshop'a oraz z pracą fotografa. W części z nas drzemie ukryty talent ;-)

Marzec miesiącem sportu

15.04.2019

Marzec miesiącem sportu. Pani Ania - wolontariusz- zorganizowała dla naszych dzieci różnorodne zajęcia z aktywności fizycznej: Zumbę oraz spacer z kijkami Nordic Walking w pobliskim lesie. Dzieciaki aktywnie i z wielką radością uczestniczyły w powyższych zajęciach.

Decupage z Deco Hobby

16.02.2019

Ostatni dzień ferii w świetlicy poświęciliśmy motoryce małej. Tworzylismy szkatułki metodą decupage w Deco Hobby. Ferie uważamy za udane 😊

Gdyńskie Planetarium - Klub Rotary

14.02.2019

Czwarty dzień ferii zorganizowały nam Panie z Klubu Rotary. Mieliśmy możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych dla studentów w gdyńskim Planetarium na Wydziale Nawigacji Uniwersytetu Morskiego. W związku z walentynkami Panie przygotowały dla każdego slodki upominek. Po zakończeniu pokazu poszliśmy na spacer wzdłuż Mariny i gdynskiego Bulwaru. Bardzo dziękujemy Paniom z Klubu Rotary za zaangażowanie i zorganizowanie ciekawych zajęć.

Zajęcia z kolografii - Pracownia Artystycznej Grafiki i Introligatorstwa

13.02.2019

Trzeciego dzień byliśmy na zajęciach kolografii w Pracowni Artystycznej Grafiki i Introligatorstwa w Pucku. Tworzyliśmy matryce za pomocą materiałów o różnej fakturze- technika collage. Zapoznaliśmy się z narzędziami niezbędnymi do tworzenia grafiki używanymi w XIX w. Zajęcia zwięczyliśmy spacerem po starówce i molo puckim.

Majsterkowo Castorama

13.02.2019

Drugi dzień ferii już za nami. Dzisiaj byliśmy na warsztatach majsterkowo w Castoramie w Rumii. Samodzielnie robiliśmy skrzynki na narzędzia, karmniki dla ptaków oraz samoloty za pomocą młotków i gwoździ. Okazało się, że wszyscy mamy zdolnosci manualne 😊 Bardzo dziękujemy Pani Małgosi, która tym razem zabrała nas w świat konstrukcji drewnianych.

Warsztaty chemiczne - WittLab

11.02.2019

Ferii czas start. Pierwszy dzień pełen emocji już mamy za sobą. Uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych organizowanych przez WittLab w Rumii. Pani Magdalena Witt zabrała nas w świat nauki i naprawdę było warto. Każdy uczestnik miał możliwość stworzyć swój własny "slime". Potem zrobiliśmy kilka eksperymentów sensorycznych. Dzień uważamy za udany.