free bootstrap theme

Nasze świetlice

Familia I - Grabówek

Świetica na Grabówku działa od 24 października 2002r.
W bieżącym roku prowadzimy trzy grupy socjoterapeutyczne.

Grupa pierwsza, najmłodsza, to dzieci w wieku 6-11 lat. Spotykają się na zajęciach w poniedziałki, wtorki i czwartki. Odrabiają lekcje, odkrywają siebie, uczą się współpracy w grupie oraz tego , że poprzez zabawę, swoje talenty, predyspozycje, możliwości tworzą razem rzeczywistość, na którą mają wpływ.

Grupa druga, to chłopcy w wieku 12 -15 lat. spotykają się w poniedziałki , czwartki i piątki. Znają się i pracują razem już od kilku lat. Z wiekiem przybywa im problemów ale
i sposobów radzenia sobie z nimi, w czym staramy się im pomagać.

Trzecia grupa to młodzież 14 - 19 letnia. Spotykają się we wtorki, środy i piątki. Po nich najbardziej widać jak potrzebna jest świetlica. |Mają już własne życie towarzyskie a na zajęciach nigdy ich nie brakuje. Chociaż demonstrują dorosłość i niezależność - przychodzą, a z nimi następni, którzy też chcieliby się zapisać.

Poniedziałek


14:30 - 16:30
Grupa I16:30 - 18:30
Grupa II

Wtorek


14:00 - 16:00
Grupa I16:00 - 18:00
Grupa II

Środa


14:30 - 15:30
Grupa I + Grupa II
Galeon


16:00 - 18:00
Grupa II

Czwartek


14:00 - 16:00
Zajęcia integracyjne gr. I i II16:00 - 18:00
Grupa II

Piątek


14:00 - 16:00
Grupa I16:00 - 18:00
Grupa II

Familia II - Karwiny
(od 1.09.2018 działalność zawieszona)

Familia II, to takie trochę magiczne miejsce, w którym obok tych zwykłych codziennych rzeczy, dzieją się rzeczy niesamowite. Ukryte, pośród labiryntu szkolnych korytarzy... jednak wystarczy wypowiedzieć zaklęcie, żeby je odnaleźć i móc uczestniczyć w tym fajnym, bezpiecznym, kolorowym świecie, gdzie troski i zmartwienia znikają chociaż na chwilę.Są tu takie dobre wróżki i czarodziej, którzy stoją na straży szczęścia i dbają o to, żeby każdy, kto przybywa, miał swój kawałek fajnego, kolorowego życia. Jeśli dzieje się coś złego, pomagają znaleźć rozwiązanie, żeby było trochę łatwiej. A kiedy bardzo jest licho, słuchają i nie muszą mówić już nic. Czasem uczą, czasem się bawią, czasem zabiorą do kina albo na szaloną wyprawę pełną przygód i wyzwań. Ale zawsze są i to jest najważniejsze.

Familia II istnieje na Karwinach od 2005 roku. Skupia wokół siebie młodzież i dzieciaki, które szukają dla siebie alternatywy, które nie godzą się na pewne rzeczy, na trudności spotykające je w życiu.


Od tego jesteśmy dla nich, działamy, pomagamy, pokazujemy, że jest możliwość, że jest wyjście, że po prostu można inaczej.


Zajęcia prowadzimy od poniedziałku do piątku od 14 do 18, w różnych grupach wiekowych.


Pracujemy metodą warsztatów, zajęć psychoedukacyjnych, zajęć sportowych -na basenie, biblio- i bajko- terapią. Pomagamy w przezwyciężaniu trudności szkolnych- dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy z godnym podziwu zapałem i energią regularnie przychodzą walczyć z niewiedzą.


Wychodzimy z założenia, że ważna jest cała rodzina, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami, którzy cenią sobie to, że mają możliwość przyjść i pogadać o tym co uwiera.